| ioana2796 a întrebat:

Buna tuturor!
am nevoie de niste sfaturi, sunt foarte nedumerita, dezamagita, nici eu nu mai stiu.
mi-a intarziat menstruatia 2 luni de zile, in perioada asta am facut 2 teste de sarcina, care au fost negative ultimul fiind acum 3 saptamani, continuand intre timp sa avem contacte sexuale. in acest interval de 3 sapt am trecut prin diferite stari, greata, ameteli, dureri abdominale, oboseala.
Acum cateva zile am inceput sa elimin niste secretii roz, apoi maronii, iar de 2 zile au aparut niste cheaguri de sange pe care le am si acum.
Poate fi vorba de scurgeri peste sarcina sau e doar menstruatia? sadsad Am uitat sa mentionez ca sanii sunt putin mariti, dar nu si durerosi.

10 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Cred c-ar trebui sa mergi la un ginecolog. Din ce-am citit, nu e in regula sa ai astfel de sangerari cand esti gravida. Pot sa fie un semnal, ca e ceva in neregula cu sarcina. Iar daca nu esti gravida, inseamna ca ai niste dereglari hormonale sau o infectie. Eu n-as sta asa, fara sa merg la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai asculta ce se scrie pe site, mergi la medic

| ioana2796 explică (pentru anonim_4396):

Pana dupa sarbatori nu pot merge sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru ioana2796):

Aouleu! De ce?

| ioana2796 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca aproape toti medicii si-au pregatit concediile...

| Hαppiηеss a răspuns:

Eu nu va inteleg de ce va ganditi numai la o posibila sarcina cand va intarzie menstruatia.
Te-ai gandit ca poti avea si alte afectiuni?
Tu cand vezi ca nu ai menstruatie de 2 luni de zile, ai secretii roz si pe deasupra mai elimini si cheaguri de sange nu reactionezi deloc stai asa nepasatoare?
Ma fetita du-te de urgenta la un medic ginecolog, poti avea vreo dereglare hormonala sau cine stie ce, nu mai sta si pune intrebari aici ca nu stie nimeni ce poti avea.
De sarcina nu cred ca se pune problema!

| ioana2796 explică (pentru Hαppiηеss):

Ma gandesc la sarcina, pentru ca de cateva luni de zile incerc sa raman insarcinata, iar ciclul neregulat nu imi pune mari semne de intrebare, deoarece si inainte era foarte dereglat. Am luat 2 luni anticonceptionale pentru reglarea lui, apoi le-am oprit pentru bebe.

| Hαppiηеss a răspuns (pentru ioana2796):

Daca iei anticonceptionale pentru o afectiune nu le poti intrerupe decat dupa 6 luni, nu ti-a spus asta medicul care ti le-a recomandat?
Cat despre simptomele pe care le ai tu nu mi se par deloc ok, si daca esti insarcinata nu e normal sa eliminic cheaguri de sange.
Ti-am spus, fa-ti un control ginecologic pentru binele tau, asa poti afla clar daca esti insarcinata si in ce stare este bebelusul.

| ioana2796 explică (pentru Hαppiηеss):

Cand am inceput sa iau anticonceptionalele, in urma unor dozari hormonale, doctora a spus ca putem incerca doar o luna, doua cu ele. apoi cu putin noroc poate se va regla.
As merge la ginocolog dar momentan, nimeni nu mai programeaza si nu mai face analize pana in ianuarie sad
Incep sa imi fac griji serioase pentru ca observ cheaguri din ce in ce mai multe de un rosu inchis... spre negru. si in continuare ameteli, greturi. sad

| andrei690 a răspuns:

Fa tu esti proasta rau imi bag **** du-te la urgenta