| Sorinx a întrebat:

Eu acum cateva luni (aproximativ 2 luni) am facut ereion. Mi s-a umflat partea dreapta a fetei si ma durea. Am mers la medicul de familie. Si a spuns ca am ereion si daca mi se umfla testiculele sa revin de urgenta la el. Si m-am programat intr-o miercuri. Dar pana atunci testiculele mi s-au umflat si am fost la Spital si acolo mi s-a spuns sa stau la pat si imi va trece intr-o saptamana. Dar nu mi-a trecut. Am fost iar la medicul de familie. Ma controlat si el si a spuns ca nu am nimic. Si a treia zi am fost la scoala. Dar mai aveam o mica durere, dar tot umflate le aveam. Si a trecut 1 luna si parca testiculele nu prea s-au desumflat si o durere mica la testiculul stang ( eu il am mai mare si mai lasat, asa il am avut mereu) poate sa fie de la altceva si mai am si o durere sub burta sa zic si in partea stanga nu la burta) Ce poate sa fie?
Poate sa fie de la raceala? Eu sunt mai sensibil de mic. Dar daca nu imi trece ma voi duce la doctor. Multumesc! P.s daca conteaza am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ereion? Tu nici ce boala ai nu stii?
Bouleanu ala de doctor nu ti-a spus ca nu ai voie sa te misti din pat 2 saptamani?
Internetul ala il platiti degeaba? Ia de citeste, poate vrei totusi sa mai faci copii: http://www.totuldespremame.ro/copilul-tau/sanatate/despre-oreion

| Sorinx explică (pentru K0sti):

Normal ca m-am documentat.Si am stat la pat 2 sap. Dar tot nu mi-a trecut. Oricum cred ereion a trecut. Poate e de la altceva. Oricum ma duc la doctor

1 răspuns: