| Sorinx a întrebat:

Am o problema.Deci am avut ereion si s-au umflat testiculele dupa 3-4 mi-a trecut! Apoi dupa cateva zile a inceput sa ma doara testiculul stang? Am fost la spital.Si acolo doctorul a spus ca de ce venim la chirurgie.Si a spus ca poate sa mai fie celelalt testicul bun ca sa pot sa mai fac copii straight face Logic ca m-am speriat.Si mi-a dat sa iau neurofen.Dar dupa 1 sap. nu mi-a trecut si am fost la privat.Acolo doctorul mi-a spus ca am canalul spermatic infudat si a zis ca e boala barbatului si mi-a dat neurofen supozitoare si lioton gel sa ma dau unde ma doare si a spus daca nu imi trece sa fac o radiografie. Este grav? Ce as putea sa fac sa imi treaca. DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E foarte bine ca ai inceput tratamentul si ca tii situatia sub observatie. Daca dupa termenul stabilit de specialist nu se amelioreaza afectiunea, apelezi din nou la doctor, pentru investigatii suplimentare.
Nu-ti face griji! Numai daca este netratata, boala poate duce la infertilitate. E foarte bine ca nu o tratezi cu indiferenta.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat