| anonimul0724 a întrebat:

Eu am o inaltime de 1.87 si o greutate de 90kg la varsta de 14ani.
La anul voi fi la liceu.
Credeti ca as putea slabi in 3luni 15kg, adica un regim temporar nu constant?
Si spuneti-mi ce sporturi sa practic/ce trebuie sa fac /voi cum ati reusit?
Mi-ar fi de mare folos sfaturile voastre!
Va multumesc frumos
Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gogu4545 a răspuns:

Mănâncă regulat, sănătos, dormi la ore decente, minim 8 ore noaptea, daca poti aleargă 1-2 km pe zi, vezi ca sunt si aplicatii pe gp cu 7 minutes workouts. Incearca-le și pe alea. Dar dacă nu poți combina sportul cu o dieta sănătoasă nu o sa reușești. Renunta la prajeli sosuri, zahar, pâine și vei vedea ca kg curg. Nu te înfometa, ca slăbești repede dar le pui si mai repede pe tine si poate mai multe. Succes

2 răspunsuri:
| KarmaAkashi a răspuns:

Nu este bine de loc sa ai kg alea la varsta ta chiar daca ai 1.87 sala/sport in aer liber gen alergat sau chiar ai putea sa te apuci de basket cu inaltimea ta ar trebui sa fie ok poti sa slabesti 15kg in 3 luni dar cel mai bine ar fi sa te tii de sport si sa mananci mai sanatos si dupa ce trec acele 3 luni.

| An_Andreea_1970 a răspuns:

Du te la sala, du te sa alergi măcar jumătate de ora pe zi și sa nu mai beri sucurii și sa nu mănânci mâncare prăjită, adică Îți poți baga la cuptor sa fie fiert nu prajit