| Meryemmmmmmmmmmmmmmm a întrebat:

Salut,TPU! Am 13 ani si am 1.60...crede-ti ca sunt prea inalta pentru varsta mea? Anul trecut tot 1.60 aveam deci n-am mai crescut de un an si credeti ca o sa mai cresc? Ce sporturi ar putea oarecum cresterea in inaltime?

PS.Dau funda la raspunsul care m-ar putea ajutawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
O sa mai cresti, nu-ti face griji, nu esti nici prea inalta, nici prea scunda.
Sporturi pentru ce anume? Vrei sa mai cresti, sa inteleg?
Ai putea incerca baschet, saritul cu coarda, mersul pe bicicleta, inotul, stretchingul, etc.
P.S. pana la 18 ani o sa tot cresti.
Succes!

5 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Fetele inalte sunt frumoasa. Baschetul si inotul inalta.

| MidnightR a răspuns:

Cand ajungi la 1.90-2 metri ca fata, atunci poti sa iti faci griji.

| TheWalker11 a răspuns:

Stai linistita, unele au si mai mult. Esti destul de inalta, dar nu e problema. La 1.80 era problema... la 13 ani.
Acum depinde de corpul tau, poti sa cresti pana la 1.80, poti sa mai cresti doar 5 cm, nimeni nu stie!winking
Sporturi care ajuta cresterea in inaltime : Baschetul, innotul, voleiul.

| IMPLICAT a răspuns:

Esti suficient de inalta, nu iti mai face griji. Sunt fete mult mai micute care ar trebui sa isi faca griji.