| Silviu_Respect_1991 a întrebat:

...eu am VARICELA si mi-am rupt cateva bube..stie cineva cum imi raman semnele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca rupi bubitele, raman semne destul de adanci si inestetice. Ai grija sa nu mai rupi nimic, mai ales pe fata! Aplica mixtura mentolata ca sa suporti mai bine pruritul.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, o să-ţi rămână semne în acele locuri sad

Semnele seamănă cu urma lăsată la o arsură de ţigară : e o mică adâncitură, de formă rotundă şi puţin mai deschisă la culoare.

Toate cele bune.

| Silviu_Respect_1991 explică:

Nu le rupeam...dar m-au aparut prima data 2 si am crezut ca sunt cosuri. sper sa nu ramana nimiccrying(multumesc pentru raspunsuri

| Cosmin_Roncea_1992 a răspuns:

Depinde cat de mult ai rupt din ele. Dai cu apa oxigenata sa nu se infecteze, semnele apar din cauza infectiilor.

ps/ misto pe siteul asta.