| BaiatulAnonim1234 a întrebat:

Eu ma balbai cand vorbesc sad Cum pot sa nu ma mai balbai cand vorbesc? Dau funda mare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Testu asta care te pun sa il faci il facea invatatorul meu unui coleg cu aceeasi problema. Tine un creion sau un pix in gura intre dinti si incearca sa vorbesti incet si rar sa veiz ca pe parcurs iti revii.Bafta

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Incearca sa spui cuvintele rar, sa nu vorbesti rapid si poate prin acest exercitiu ai sa reusesti

| sodobar a răspuns:

Trage aer in piept si dupa vorbeste clar, eu asa am reusit