| DanielDanyYYyyy a întrebat:

Faceam flotari intr-o mana si m-am incordat foarte rau si dintr-o data am simtit ceva la cap spre creierul mic in partea stanga de parca in cap sar fi spart ceva. Sunt foarte speriat daca mi-s-a spart ceva la cap sad. astept parerile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Daca s-ar fi spart un vas intracranian, ti-ar fi fost imposibil sa mai scrii acest mesaj, cu atat mai putin atat de coerent. Probabil ca modificarea e la nivel cervical superior (intindere/ruptura musculara). Ar fi bine sa mergi la un medic cat mai repede.
Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......luxatiilor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se spargea ceva in cap nu mai erai capabil sa scrii pe TPU. daca esti speriat du te la doctor ca nu poate nimeni sa te ajute pe internet.

| DanielDanyYYyyy explică (pentru suntserios):

Asa este dar pe moment am simtit ceva in zona accea dar de scurta durata. Acum nu mai am nimic adica nu m-a durut rau sau... Acum mai simt ceva acolo in zona dar nu e nimic grav presupun.

| Cosmin86 a răspuns:

Daca ti se spargea ceva la cap nu mai scriai intrebarea asta aici, de fapt nu mai scriai nicio intrebare niciodata happy

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Cel mai bine mergi la meidcul tau de familie!

| Killer200 a răspuns:

Du-te cat de repede poti la medic, fa o radiografie ceva...