| VladMarian77 a întrebat:

ieri am fost la doctorul de familie sa imi dea reteta cu medicamente pentru tuse, raceala etc si m-am plimbat cam mult prin frig si aseara acasa am avut febra 39.5, mi-am pus șosete cu otet si compresa rece, dupa o ora mi-a trecut si aveam normal. M-am culcat si normal ca n-am putut sa dorm, ma dureau ochii, stranutam, suflam nasul si azi la 6 aveam o pastila de luat, dupa ce am luat-o mi-am pus termometrul din nou si am 38.9. Ce sa fac, sunt ingrijorat? Ajutati-ma va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lași soselete cu oțet și alte leacuri băbești și mai mergi odată la medic

| sierra1 a răspuns:

"ieri am fost la doctorul de familiae sa imi dea reteta"

ascultă-l pe el, nu pe noi

| VladMarian77 explică (pentru sierra1):

Pe el l-am ascultat insa pana ieri dupa ce am plecat de la doctor nu mai facusem febra. Mie mi-e frica sa nu am gripa. Inafara ca am febra, nasul infundat si sunt obosit ca nu prea pot dormii n am altceva

| Demidol a răspuns:

Ciudat. Zilele astea a fost cald pana si la mine.
Esti minor, ai febra mare, e caz de urgente. Nu mai intreba aici. Pleaca acum.