| BubbleTea a întrebat:

Ieri am fost sa ma tund, insa frizerul a dat de vreo 2-3 ori din greseala peste o alunita din cap cu pieptanul. A treia oară am avut senzația ca îmi curge sânge, dar eram ud pe cap si el a zis ca e doar apa si ca nu a rupt-o. Am ajuns acasa si simt ca ma apasă in zona respectivă. I-am spus tatălui meu, s-a uitat si a spus ca nu am nimic. Dimineata asta cam m-am trezit iar ma apasa dar nu e o durere. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Trage o fuga pana la doctor, just in case.

| Meli2314 a răspuns:

Repede la doctor, si eu am multe alunite si stiu cum e cand cineva ti le atinge.