| didi_7862 a întrebat:

Curge sange daca ai rupt o alunita crying?

2 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Cum sa o rupi, doar nu`i hartie?
Daca inecrci s-o elimini ca pe un cos, o inflamezi cred.
Acum depinde si ce fel de alunita este, poate fi de aceea care produce cancerul la piele, daca incerci s-o scoti.
Uite cum poti scoate o alunita normala, adica necanceroasa:
- tai o bucatica de banda adezica si o lipeste pe alunita inestetica si o tii lipita timp de 6 zile. Dupa 6 zile o dezlipesti si speli zona bine ca sa indeparteti pielea moarta.
Daca nu functioneaza pentru prima data, o mai repeti inca 6 zile.tot la fel
bafta

| Viki20 a răspuns:

Pai normal ca da. Ai grija cu alunitele, e destul de periculos sa le rupi. Tin minte ca m-am certat destul de urat cu o prietena ca i-am taiat din greseala alunita cu cheia big grin (eram mai miiica puppy dog eyes).