| Gioni2802 a întrebat:

Salut TPU! Ieri dimineață am fost operat de stern înfundat (am avut o tija în piept pentru îndreptarea problemei pe care am ținut o 2 ani, iar ieri am scos o) și as dori sa întreb dacă știe cineva după cât timp pot fuma. Nu sunt un fumător înrăit dar clar ii simt lipsa. Mulțumesc anticipat, dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Ideal ar fi dupa o perioada de...niciodata big grin, dar ai putea astepta macar pana cand operatia se vindeca, deoarece fumatul poate impiedica cicatrizarea corecta si vindecarea, in plus, creste mult riscul de infectii.Asta ar insemna sa faci pauza minim 8 saptamani, dar bine ar fi sa poti 12.
In orice caz, medicul tau ar trebui sa iti dea aceste indicatii.
Multa sanatate si refacere usoara!

| Caro34 a răspuns:

Are vreun rost pufaitul cand in joc este sanatatea ta? Inlocuieste pufaitul cu migdale, nuci, crema de roscove, fructe etc. Eu simt lipsa oamenilor inteligenti, de suflet, de la care poti invata multewinking Refacere rapida!

| VlasceanuRoxana a răspuns:

Bună, imi spui te rog unde te-ai operat și la ce dr? Și fiul meu are asa ceva și nu știu la cine sa apelez.multumesc