| KlanDestinN a întrebat:

Ieri în timpul orelor a început sa ma doară prin zona apendicitei jos în dreapta. Și azi dimineață când m-am trezit tot ma durea pana și acum ma doare dar nu îmi amorțește piciorul, nu am greata, nu ma doare burta, nu vomit. Doar atât, ma doare acolo jos în dreapta de 2 zile dar nu ma doare tare dar doare. Ce sa fie ajutati-ma funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Nu astepta pina crapa. Mergi chiar acum la medic.

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna.
Eu cred ca nu e apendicita daca nu ai nici macar 1 din simptomele: mai intii durerea se incepe din partea buricului, dupa care durerea coboara spre partea inferioara a abdomenului; greata + voma; durerea ta este constanta, adica nu are pauza si creste in intensitate; pierderea poftului de mancare; scaun subtire.
Totusi ai putea chema urgenta ca sa fii sigur/a.
Durerile tale ar putea fi declansate (daca esti fata) de:
-perioada de ovulatie
-sarcina extrauterina
-raceala de ovare
-boala inflamatorie pelvina
-chisturi ovariene
-infectii la rinichi
Daca esti baiat:
-cel mai probabil poate fi apendicita
sau
-ceva legat de rinichi/infectii urinare.
Sanatate!