| Daniel_Lazar_2002 a întrebat:

Ieri mă jucăm cu varul meu (17 ani având). Și ne gândisem sa practicăm puțin sport laughing mai exact box, aveam mănuși. Dintr-o dată, mă atacă și îmi dă o lovitură la ureche. In momentul acela, nu mai auzeam 70-80% cu urechea aceea (dreaptă). La inceput am spus că e nu nimic serios pentru că mi s-a mai întâmplat, dar a trecut o zi și tot aceeași chestie. Am mai citit undeva că ar putea fi timpanul perforat. Când mă țin de nas și suflu se aude in urechea respectiva un suflu ca și cum ai sufla întrun pai. Ce ar putea fi? Vă mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Copii prosti...

| ancaval a răspuns:

Medicul de familie, ce ți-a spus?