| DarthNiger a întrebat:

Salut TPU,ieri mi s-a umflat "omuletul" din gat,dar nu rau si nu am jeneaza cand inghit,doar cand stau cu gura inchisa normal simt cum il ating cu limba,am citit pe internet ca este din cauza unei raceli, as vrea sa stiu cum sa scap de aceasta raceala, dau funda pentru cel mai bun raspuns! apropo am 15 ani happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Xboyhb a răspuns:

Deformarea o sa o ai tot timpul de acum inainte pentru ca ai un gat sensibil nu e motiv de ingrijorare cel mai probabil e sa te protejezi sa eviti mancarea si bautura rece si fierbinte, si cand ai dureri in gat ia de la primele simptome pastile de supt cu miere vitamina C si echinoceea multa sanatate!