| Dem0N a întrebat:

imi puteti da si mie un program cu exercitii fizice de slabit? Am o luna la dispozitie sa dau jos vreo 10-15 kg.Imi trebuie un regim adecvat deoarece sunt baiat.
P.s. sa nu spuneti de exemplu fac 300 de flotari ca sunt varza... ceva care sa cuprinda foarte multe abdomene eu pot face 1000 abdomene pe zi dar dupa obosesc si nu mai fac nimic toata ziua... Astept raspunsuri cat mai rapide

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Te-ar putea ajuta site-urile:

http://www.ziare.com/......to-1129149

http://www.ziare.com/......ri-1035830

http://www.ziare.com/......ti-1016844

Mai cauta si tu pe internet, vei gasi mai multe.
Important este sa faci un sport cu care corpul tau nu este obisnuit, dar nici nu solicita corpul prea tare dintr-odata.Sa faci anumite exercitii, cate putine pe zi, de exemplu in prima zi faci 20 genoflexiuni, sau cate te hotarasti tu ca vei putea, a doua zi aduni cu inca 5 si tot asa aduni pe zi ce trece pana te obisnuiesti.
Si poti face sport si mergand cu bicicleta, alergand, dansand, etc.
Succes!

| Dem0N explică (pentru TaNaNaNaNa):

Mz de raspuns m-a ajutat si Tonia ii multumesc si eu oricum AI FUNDA

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

10-15 kg / luna = o aberatie, trebuie sa nu-ti pese deloc de corpul tau.
slabit sanatos inseamna 2-3 kg / luna.

gastrita placuta la 30 de ani ( sau ulcer )

| Anna1992 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM&feature=relmfu uite aici, e suficient sa faci macar de 2 ori pe zi

| NastyVeronia a răspuns:

Insanity workout-merita tot efortul depus!