| LaTulipeNoire a întrebat:

Dezvoltarea masei musculare! Va salut, am 15 ani, 1, 90m si doar 72 kg...As dori sa dezvolt masa musculara pentru a arata mai bine! Precizez ca timp de sala nu am din cauza scolii deci ar ramane exercitiile pentru acasa!

As vrea sa-mi spuneti un program complet, ce exercitii sa fac. Spre exemplu:
-5 flotari
-15 abdomene
-30 genoflexiuni; Toate in fiecare seara

Sau orice,, program"

Pot spune ca am potential mare la,, prinderea" muschiului de mine, deoarece eu cresc foarte repede in inaltime, si imi dezvolt musculatura de 2 ori mai repede!

Multumesc mult! Astept raspunsuri clare!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa te alimentezi cum trebuie, adica sa consumi foarte multe alimente bogate in proteine si nu prea multe lipide totodata si incerca sa faci exercitiile treptat:

30 de flotari
50 de abdomene
50 de genoflexiuni

astea zic ca sunt destul pentru inceput, cu ce ai scris tu acolo sincer nu ai ce face si exercitiile se fac dimineata nu seara...
incerca sa cresti numarul de exercitii saptamanal cu 5 pana ajungi la 100 de flotari, 100 genoflexiuni si 150 abdomene, bafta!