| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti raspunde la urmatoarea intrebare : De ce am sangele rece? Toti ceilalti au mainile calzi (iarna) dar eu totimpul le aveam reci si pulsul putin mi se simtea. Si nu e din cauza ca nu eram imbracat sau imi era frig.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Sport, alimentatie corecta, tinuta adecvata ( incataminte pe masura nu mai mici) si mai sunt suplimente pe baza de gincobiloba, ceaiuri, creme de ardei iute etc... baga o plimbare la plafar happy

7 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Si eu am tot asa, nu ai ce sa faci, dar pun pariu ca ai grupa AB, pentru ca majoritatea din grupa asta se plang de maini si picioare reci.

| Iunona a răspuns (pentru Gabitzu246):

Eu am grupa AB4 dar am mainile mereu calde, depinde de fiecare nu de grupa happy

| Iunona a răspuns:

Nu ai sangele rece ci o circulatie lenesa. Adica ai tensiunea arteriala mai scazuta decat a unui om normal ( sub 12) si circulatia periferica (maini si picioare )este ingreunata, automat scade si temperatura corpului iar bataile inimii sunt depistate mai greu.

| kokos3l a răspuns (pentru Iunona):

Daca imi poti spune te rog ce as trebui sa fac sa am permanenta circulatia buna

| kokos3l a răspuns (pentru Iunona):

Daca imi poti spune ce as trebuie sa fac sa am circulatia permanenta buna

| kokos3l a răspuns (pentru Iunona):

Ce se poate intampla?

| Iunona a răspuns (pentru kokos3l):

Sport, alimentatie corecta, tinuta adecvata ( incataminte pe masura nu mai mici) si mai sunt suplimente pe baza de gincobiloba, ceaiuri, creme de ardei iute etc... baga o plimbare la plafar happy

| boogbv a răspuns:

Stii...se spune ca cei care au mainile reci sunt sinceri, asa ca ar trebui sa te bucuri.