| MrMouse44 a întrebat:

În 28 iunie mi-a fost scoasă splina, nu mi-au putut-o scoate la paroacop așa că mi-au mai facut o taietura de vreo 5 cmfix sub burta, când voi avea voie sa ma apuc de sală? Să fac mușchi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 6 luni dupa operatie poti incepe usor-usor.
A fost totusi scos un organ f important, iar efortul fizic nu-i recomandat in acest caz, pana la vindecarea completa.

| doctorandus a răspuns:

Intreaba mai intai medicii daca ai voie sa faci sala.