| Alexalice10 a întrebat:

In ultima vreme m- am cam ingrasat, am pus cateva kg pe mine si si am picioarele groase si un pic de burta. Ce exercitii as putea sa fac sau orice altceva ca sa mai dau jos cat mai repede( cam o luna)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Eu in 2 saptamani am dat jos 5, 8 kg. Dieta cu banane.

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

1)Lasa dulciurile, chips-urile, sucurile cu acid, sa nu consumi grasime sau mult zahar 2)Consuma multa apa(daca poti mai mult de 2 l pe zi), mananca fructe si legume, mananca des si putin, nu manca odata si pe saturate 3)Fa alergari in fiecare dimineata si seara cate 30 de minute, si pe langa aceste alergari aduga flatari, genoflectiuni si cauta pe Youtube "8 min abs".Iti urez muulta bafta.

| Harryisonmymind a răspuns:

Mergi cu rolele/bicicleta, poti merge la înot sau pur si simplu du-te la alergat cel putin 30 de minute pe zi.Fa ceva care sa iti placa.Nu merge la sala doar din obligatie, sau pentru ca asa spun unii ca ar trebui.
Pe de alta parte, asta ti-o spun din proprie experienta, renunta la sucuri carbogazoase si mesele la ore tarzii.
Iti urez mult succes si sper ca ti-am fost de ajutor.