Întrebare recomandată | HappineSsb a întrebat:

In ultimul timp am foarte multi carcei in talpa piciorului, eu merg foarte mult pe jos, inot si cred ca aceasta este problema daca stiti ce sa fac fara sa renunt la ceea ce imi place. (cand inot mai ales ma doare foarte tare si nu mai pot inota). Fac si masaj picioarelor cand am carcel dar asta este un rezultat de moment si dupa iar incepe sad FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Probabil ca ai o carenta in organism, si asta sa fie cauza carceilor, nu miscarea. Ar fi bine ca sa mergi la medicul de familie sa-i zici ce problema ai, sa te trimita sa-ti faci analizele ca sa descoperi cauza. Parerea mea este ca ai lipsa de calciu.

| HappineSsb explică (pentru Zenithf):

M-am gandit si eu la treaba cu calciul. desii nu prea cred ca beau ff mult lapte si mananc branzeturi si asa dapai chiar nu stiu cred ca nu asimileaza corpul sau ceva de genu. o sa ma duc la medic sa vad despre ce e vorba, multumesc happy

1 răspuns: