| Georgescu_Anca-Despina_1950 a întrebat:

Ma doare si ma mananca talpa piciorului drept.Un timp mi-au transpirat picioarele ceea ce este ceva nou, transpira picioarelor pentru mine, nu mi-au transpirat inainte, apoi au aparut dureri si mancarimi.Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AndreeaMik7 a răspuns:

Te poti duce la un medic pentru a-i cere parerea.

| Georgescu_Anca-Despina_1950 explică (pentru AndreeaMik7):

Multumesc stiam si eu, doream ceva mai repede si poate nu este ceva grav si imi va trece.

| AndreeaMik7 a răspuns (pentru Georgescu_Anca-Despina_1950):

Nu iti pot spune ceva mai concret pentru ca sunt multe posibilitati si nu vreau sa te "indrum" gresit, ca mai apoi sa se agraveze. Poate fi o infectie sau leziuni cutanate, sau multe altele. Cel mai bine din punctul meu de vedere este sa te vada un medic sau daca stii pe cineva care a mai avut simptome ca ale tale sa intrebi.

| Georgescu_Anca-Despina_1950 explică (pentru AndreeaMik7):

Multumesc acum folosesc un diclorfenac unguent si mi-a mai trecut mai am aceleas simptome la intervale mai lungi, sper sa imi treaca daca nu trece merg la medic. Este mai complicat deoarece medicul de familie nu da nici o consultatie, numai trimitere.Asa ca trebuie sa fac cozi interminabile si la specialist.