| ExEquTeR123 a întrebat:

in ultimul timp am inceput sa am diaree si scaune cu sange.Este posibil sa fie de la mancatul nesanatos? Sau este vreun parazit intenstinal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Orice ai avea, trebuie sa te duci la medic. Ce rost are sa nu mergi la medic de frica, cand stii bine ca tot va trebui sa mergi, dar cu sanse mai putine sau fara sanse? Du-te cat mai repede.

| CuriousStuff a răspuns:

Diaree cu sange sau scanul cu sange a aparut intr-un episod de constipatie? Daca ai avut diaree cu sange fugi la medic, pentru ca nu e de bine, si nu e un parazit si nici de la mancare, e ceva mai grav de atat.

| DrGoogle a răspuns:

Salut, du-te la doctor cat mai urgent nu mai sta asa e posibil sa ai hemoroizi daca e cu sange.

| Annamaria21 a răspuns:

Cel mai probabil ai hemoroizi, du te la doctor, nu este o rușine, te duci la cel mai apropiat spital la pediatrie dacă nu ai 18 ani, le spui că ai făcut cu sânge și ei știu cum să te consulte

| BlankWhite a răspuns:

S-ar putea sa ai hemoroizi.Incearca sa iti pui niste supozitoare cu hemorzon sau mergi mai bine la doctor sau consulta un farmacist.