| alma200033 a întrebat:

De ceva timp fac scaune moi o data pe zi,dar fără să am diaree, îi normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cînd anume faci seara? Dimineața? Trebuie sa vezi cauza, ce maninci, si daca depistezi alimentul care i ti provoaca scaune moi il elimini din meniu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal!
Scaunul trebuie sa fie tare, asta in masura in care manaci mancare solida si nu balarii, care sa provoace ale scaune moi.
In orice caz, dat fiind istoricul intrebarilor tale, observ constat ca pui aceeasi intrebare despre durerea de burta si scaune moi, deci, la tine este o problema majora asta, care probabils -a cronicizat.
Mergi la medic cat se poate de repede si fa-ti teste, pentru ca nu-i normal sa ai scaune moi tot timpul, iar cand apar si durerid e burta, atunci este clar ceva in neregula.

| sierra1 a răspuns:

Ai mai intrebat asta;
https://www.tpu.ro/......ai-diaree/

dacă manifestarea e de peste o săptămână, ar trebui să-ți pui intrebări (nu de la alimentul ăla expirat?)

| Raducons a răspuns:

Se poate sa ai colon iritabil sau helicobacter la nivel avansat.