| Parale a întrebat:

In urmatoarea perioada s-ar putea sa ma duc la analize, si eu fumez, dar nu fumez cate un pachet in fiecare zi... fumez o tigara la cateva zile, cum as putea sa nu iasa la analiza nicotida sau fumul din plamani, nu ma prea pricep la chestiile astea si nu vreau sa iasa la analiza orci legata de tigara. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci analize de sange poti fi fumator inrait ca oricum nu iese nimic. daca faci raze la plamani nu prea ai scapare daca fumezi de o perioada indelungata

| Parale explică (pentru suntserios):

Si daca fac analize la plamani, este o modalitate sa ascund acele semne?

| suntserios a răspuns (pentru Parale):

Probabil ca nu o sa iti iasa nimic la o tigara la cateva zile. daca erai fumator inrait nu aveai ce sa mai ascunzi

| neutrino a răspuns:

Stai linistit/a, asa ceva nu iese in analizele normale de sange.