| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
În zilele călduroase, este normal să crească și temperatura corporală?
Dacă da, în ce intervale (aproximativ)
Întreb fiindcă astăzi, fiind afara 30 de grade, ma simțeam cam fierbinte la față și urechi. Am măsurat temperatura și o aveam 37.5

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Nu este normal uitate și tu pe istoricul temperaturilor anuale exista istoric pe internet site-uri de meteorologie specializate
Și vei vedea că nu este normal sa fie brusc așa de cald

Concluzia este că o fi fâșâit cumva ceva nuclear prin apropierea noastră iar noua nu ni-se spune că să nu intram în panică

Mai bine ai face rost de om contor de radiații că să verifici teoria mea.

Este posibil că să din ținuți așa în neștiință că să nu plecam din tară să nu mai aibă ei alegători contribuabili

Câți parlamentari mai avem?
Daca erau cinstiți câți ar fi trebuit să fie
Daca la lucruri din astea simple nu sunt corecți
Dapoi daca ar fi fâșâit ceva nuclear crezi că ne-ar fi spus

| raMLesS a răspuns (pentru RxTx):

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Deci omul intreaba daca e normal sa aiba temperatura corporala mare si tu ii spui de bombe nucleare si de parlamentari rolling on the floor laughing DECI ESTI GENIAL OMULE laughing rolling on the floor

| RxTx a răspuns (pentru raMLesS):

De la ce poate sa se deregleze temperatura in halul acesta?

| relian a răspuns:

Temperatura corpului nu creste, indiferent cate hgrade ar fi afara. Daca ar creste ai fi ope lumea ailanta laughing
Daca afara este foarte cald temp corpului este la fel si cand nu este cald.
Faptul ca te simti tu incalzit, este pentru ca corpul depiune eforturi f mari, lucreaza din greu sa mentina temperatura normala, aia de 36 de grade.
Daca temp corpului ajunge la 40 deja e grav, daca depaseste esti pe duca laughing
Deci tem corpului aia trebuie sa fie 36-37 grade, ori cit o trebui sa fie.
Ce simti tu ca este cald, e doara la suprafata pieleii.

Vad numai inteligenti pe aici, auzi si tu corp supraincalzit laughing adica cei aia, are 50-60 de grade sau cum?

Voi astia ce raspundeti sau intrebati, nu ati facut nici scoala generala? Intreb pentru ca chestiile astea is generale le invezi in scoala generala 1-8 cred.
Cum poti sa spui asemenea aberatii laughing te minunezi cand vezi cita necunoastere, cita lipsa de interes si nepricepere incape in oameni.

| oglindasultanului a răspuns:

Este normal sa faci febra/sa racesti si in zilele alea calduroase cand treci brusc de la soarele fierbinte in incaperea rece, am patit si eu.

| Vântulalb a răspuns:

Este normal. Corpul chiar asimileaza caldura. Daca simteai acea fierbinteala, inseamna ca ai stat mai mult in soare. Plus ca, aceasta caldura a venit cam brusc si organismul inca nu s-a adaptat.

| Nobody04 a răspuns:

Este normal deoarece din cauza temperaturilor ridicate, corpul tău se supraîncălzește.
Intervalul orar este cuprins între ora 10:00 - 17:00
Doctorii recomandă evitarea deplasării pe durata acestui interval orar. Deci pentru binele tău stai la umbră?