| valentin233 a întrebat:

La ce ajuta flotarile ? Ce grupe de muschi lucreaza ? Se vad rezultatele daca fac in fiecare zi flotari ?
Dau funda ! Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Flotarile sunt foarte bune, lucreaza fesele, abdomenul, pieptul, triceps, biceps(adica bratele, etc). Eu de 5ori pe saptamana la sala dar seara si dimineata fac cate 100flotari, tu daca esti incepator le poti face in serii... faci incalzirea frumos la inceput, citeste si ce am zis mai sus la ala k ti e de folos.

| Konata a răspuns:

Daca faci 300 de flotari pe zi muschii tai se vor obisnui cu modul de antrenament iar masa musculara nu numai ca nu va creste, dar va fi posibil sa si scada. Te vei alege insa cu un corp bine definit (cel putin in partea superioara, acoperita de modul tau de exercitii), fibrat si cu o rezistenta mult mai mare la efort (asta in caz ca te tii de programul asta cel putin cateva luni). Nu o sa fii culturist dar o sa arati ca un manechin.
Nu conteaza numarul, conteaza sa le faci corect. Iti recomand programul asta:

http://www.fiibarbat.ro/......tari/.Spor la treaba;)
FUNDA? plzzz

Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns:

Flotari zilnic = supra-antrenament

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Fa asa-luni marti, miercuri=pauza, joi vineri, sam-dum=pauza
si fa 5 serii de cate 15 repetari fiecare

| florynyk92 a răspuns:

Lucreaza pieptul si tricepsul! Normal ca se vad rezultatele da ca sa se vada mai repede incearca sa mananci mai mult alimentele astea: oua lapte branza carne pentru ca au mai multe proteine! funda plsbig grin