| valentin233 a întrebat:

La ce ajuta flotarile? Ce grupe de muschi lucreaza? Se vad rezultatele daca fac in fiecare zi flotari?

1 răspuns:
| feefeee a răspuns:

Facand flotari cat poti de repede iti vei imbunatati cel mai mult aspectul partii de sus a corpului. Acest lucru este chiar mai usor de facut decat exercitiile lente, caci prin rapiditate creezi o forta care te ajuta sa te ridici mai usor, iar efortul nu mai este atat de mare, dar rezultatul ramane la inaltime.Nu exista niciun motiv pentru care sa nu incluzi flotarile in programul tau de exercitii fizice, caci iti vei lucra pieptul, abdomenul, deltoizii frontali si tricepsii, toate in acelasi timp. Pentru a obtine rezultate vizibile, fa 3 seturi a cate 8 repetari la viteza maxima, odihnindu-te 3 minute intre seturi, de doua ori pe saptamana.