| Anonimul9393 a întrebat:

La HIPERTIROIDIE iti transpira PALMELE? va rog frumos, deci nu stiu am niste goluri din astea in stomac si vreau sa spun ca am slabit mult in ultima vreme si nu am facut absolut nici un sport, nu chiar mult dar am slabit... si am PALMELE transpirate mereu, si picioarele si de ceva timp incoace au inceput sa-mi tremure si mainile sad si este vizibil si ma deranjeaza ff mult crying( nu fumez nu beau... ce sa fac? va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jelea_Dl_1981 a răspuns:

Si eu am avut problema asta. si mi-am facut un aparat de iontoforeza care a dat rezultate. am pus aici descrierea, poate ajuta si pe altcineva.
http://aparathiperhidroza.wordpress.com/

5 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un endocrinolog, iti face niste analize de sange, iti verifica valoril hormonilor din sange si eventual iti afce si o acografie abdominala, nu e greu si nu trebuie sa iti fie rusine....baftawinking

| Ioana241 a răspuns:

Ce varsta ai? Cu hipertiroidia te cam nasti, si nu o dobandesti. Dupa simptomele pe care le prezinti, mai degraba slabesti din cauza stresului! Relaxeaza-te si mananca putin, dar des. Sa nu consumi cafea sau alimente cu cofeina! Iti sugerez sa mergi la medic totusi.

| Anonimul9393 explică (pentru Ioana241):

Am 16 ani si de cand ma stiu am palmele transpirate... si am consumat o gramada de cola dar acum nu o sa mai beau

| Tedydragutza13 a răspuns:

Eu iti propun sa te duci la un medic sa te vada cat mai repede sa nu se agraveze si sa nu mai aiba ce sa iti faca sa ramai asa toata viata Bafta iti tin pumni!