| anonim_4396 a întrebat:

Luni plec in tabara cu scoala si am cosuri pe spate,piept,fata. Nu am foarte multe dar mi-e rusine cu cele de pe spate ca am pijamaua mai larga si se vad. Am inceput sa ma dau cu pudra de argila, dar inca nu au disparut si vreau pana luni sa nu mai am.Imi recomandati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De la alimentatie se trag multe rele. Acneea este datorata schimbarii hormonale, dar o alimentatie nesanatoasa face mult rau si aicea. Tratamentul pentru ea trebuie sa inceapa din farfurie.

| Azµre a răspuns:

Nu ai ce face, suferi de acnee vulgară, trebuie să vezi un medic pentru tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zeama de lamaie de cate ori poti pentru a scapa de ele. poate te va ustura putin dar le va usca cu siguranta.

| karsivan a răspuns:

Http://magazin.remediu.ro/acneogel-50-ml-hofigal-1560.html
http://www.mebra.ro/? page=nav&pg=produse&categorie=cosmetice_produse-antiacneice

| Didi908 a răspuns:

Buna! Ceea ce ai tu, am si eu si crede-ma ca acneea si cosurile, indiferent unde le ai nu trec in 3-4 zile. Trebuie sa ai un tratament permanent, sa te dai cu creme de la dermatolog, decat sa iti cumperi toate prostiile pe care ti le zic unii aici. Sfatul pe care ti-l pot da eu este: Iti poti cumpara crema Skinoren pentru ca este foarte buna, multi spun asta si rezultatele se vad dupa cateva saptamani, sau iti poti cumpara si Zynerit si el este bun. Nu iti vor trece pana luni cand pleci tu. Te poti da cu un fond de ten sa nu se mai vada, iar cand vii acasa, ca sa nu iti mai fie rusine cu aceste cosuri sfatul meu e sa mergi la dermatolog.
O zi buna! :*

| nicoalusoby a răspuns:

Fa-ti ceai de musatel inmoaie un servetel si dati cu el peste cosuri o sa iti treaca. distractie placuta in tabara