| Stargoz a întrebat:

M-a luat de curand o raceala foarte rea si mi-e frica sa nu am covid. Intrebarea mea este: daca as avea covid nu ar trebui ca toti din familie (cei cu care stau in casa) sa fie infectati? Adica daca ei nu au nimic inseamna ca raceala mea e doar o raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

Stai linistit ca multi dintre noi avem deja anticorpi si nu se manifesta in niciun fel.Vecina a iesit pozitiva sotul ei si soacra de 78 de ani care locuiesc impreuna nu.Simptome doar vecina:fara gust, fara miros, stare de oboseala etc.

1 răspuns:
| NoisyLight a răspuns:

De ce să fie neapărat Covid? Poate ai tuberculoză, sau emfizem, sau bronșită, sau cancer, sau SIDA, etc. Te-ai gândit măcar la aceste posibilități?