| b0rN2KyLL a întrebat:

M-am operat de exostoza la piciorul stang in zona genunchiului acum 9 zile iar astazi mi-am dat ghips-ul jos. Ceea ce ma intereseaza si nu stiu: este normal sa iti simti piciorul ca dupa anestezie? Adica pun mana si nu simt nimic (doar in zona la genuchi acolo..nu tot piciorul).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| criss0081 a răspuns:

Salut! da este normal.ai stat pana acum cu piciorul in ghips, te-ai obisnuit cu el greu si acum ti se pare amortit pentru ca nu mai ai acea greutate.mai mult decat atat, te-ai si operat si presupun ca ti-au facut o anestezie locala.

| b0rN2KyLL explică (pentru criss0081):

Mi-au facut totala.

| Empathizer a răspuns (pentru b0rN2KyLL):

Nu are legatura cu tipul de anestezie pe care l-ai facut, cu cu imobilizarea in ghips. Senzatia de amorteala o sa dispara in relativ scurt timp.

3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

E normal. Senzatia o sa dispara cu totul in cateva saptamani.