| a0u1 a întrebat:

M-am pus în pat în seara asta să dorm și efectiv nu pot dormi, mă mănâncă tot corpul, simt așa ca niște furnicături peste tot, chiar și la bărbie, nu mai știu ce să fac, de 5 ore mă mănâncă încontinuu.
Am mai pățit așa dar nu interval așa mare de timp, ajutați-mă vă rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti alergic la ceva ce ai mancat. Fa-ti niste analize.

| a0u1 explică (pentru darrio2007):

Ok sunt alergic, dar chiar așa? Sa ma mănânce încontinu tot corpul, și capul tot?

| darrio2007 a răspuns (pentru a0u1):

Poate fi si de la gelul de dus pe care il folosesti sau, cum spune si Andreeush, de la detergentul folosit la lenjerie ori de la balsamul de rufe.

| Andreeush a răspuns:

Poate ești alergic la detergentul folosit la spălarea lenjeriei de pat, sau ai făcut o alergie la ceva ce ai mâncat.

| sunmetal11 a răspuns:

Lipsa magneziului iti poate da senzatie de furnicaturi sau daca esti diabetic/a pot fi semne de neuropatie diabetica, dar doar daca ai diabet! fa-ti analiza de magneziu sau mergi la medicul de familie si explica-i starea! sanatate