| BLURRR a întrebat:

m-am tot gandit si in cele din urma m-am hotarat sa postez intrebarea care are legatura cu sanatatea mea.La varsta de 2 ani am avut o malformatie la inima,, defect de sept atrial,, ceva de genu ca doar chirurgical s-a putut rezolva treaba.Doctorul a spus ca nu am voie sa fac sport de performanta. La varsta de 15 ani m-am apucat de sala.Acum am un an de sala si de 67 kg am ajuns la 85 kg. Vreau sa mentionez ca am si 1.90 m inaltime si fac sport ca toti oameni normali.Este vreun risc ca asta sa imi afecteze inima? ma refer la sala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexandra_Zaharia_1997 a răspuns:

Este posibil ca an momentul an care sa faci un efort prea mare sa lesini si mai ales sa ai probleme mult mai grave....fratelui meu de asemenea i s-a interzis sa mai faca sport tot dintr-o cauza asemanatoare ca a ta, asa ca ai mare grija...