| Wal a întrebat:

Salut!
Am 19 ani și fac sala de când aveam 16 ani!
În acest timp mi am perfecționat corpul, când m-am apucat aveam 170cm înălțime și vreo 50 de kg, destul de slab!
Acum am 180 și vreo 100 de kg!
Întrebarea mea ar fi următoarea? Dacă m-as apuca la vârsta asta de un sport de contact, credeți ca as mai putea face performanță? Dacă da, ce sport îmi recomandați, eu ma gândeam la kickboxing, lupte greco-romane sau box!
Dacă se nimerește sa fiți și din Craiova, poate îmi recomandați si o sala happy
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Ilovedinero a răspuns:

Nu sunt din Craiova dar da, inca poti sa faci un sport de contact insa trebuie sa tragi foarte tare si sa fii dispus sa pierzi cateva meciuri, sa fi dispus la niste antrenamente foarte intense pentru a te aduce la forma pentru performanta