| Cedry2k8 a întrebat:

ma doare maseaua de cand a venit timpul rece, de ce? M-a mai durut si acum cateva luni, a disparut miraculos durerea iar acum a revenit in forta. Ce sa-i fac sa treaca de tot? Daca imi dati "remedii" sa-mi treaca 2 zile si dupa sa revina va zic de acum ca nu vreau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Trebuie sa te duci la control. De obicei senzatia de durere nu e exact la cea cu probleme. De exemplu te poate durea cea de minte dar simti la alta. Poate e ceva de scos, vreun nerv sau vreo carie de facut. Odata ce exista durere, evident exista si o problema, iar medicamentele sau leacurile babesti nu fac decat sa amelioreze pe moment, dar tot in mana dentistului ajungi. Deci du-te acum pana nu e prea tarziu!

| KykyutzaMCL a răspuns:

Poate ai tras curent - pune-ti vata în urechi, sau poate ai vreo infecție - du-te la stomatolog (dentist).

| Moroşan_Sebastian_1999 a răspuns:

Du-te la dentist ca alta sansa nu ai ca cu leacurilre babesti si cu pastilele fara prescriptie nu ajungi departe