| anonim_4396 a întrebat:

Ma intepa foarte tare inima si am decis sa ma duc la un cardiolog.Acesta mi-a spus ca am peretii inimi subtiati.Problema este ca eu vreau sa fac fotbal de performanta si nu stiu daca am sau nu voie.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Parerea noastra nu conteaza, doar stii ca nu avem studii de specialitatedar daca doctorul a spus da, inseamna ca este ok.sanatate.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Dar l-ai intrebat pe cardiolog? noi ce sa spunem? ca ametitul de mai jos ca este o crema?

| Marianutzu a răspuns (pentru express11):

Da, l-am intrebat.Mi-a spus ca pot juca, iar dupa 6 luni sa revin la un control.In fine, si medicul de familie mi-a spus ca pot juca fotbal dar am vrut sa cer si parerea voastra. Nu sunt asa sigur deoarece resimt acele intepaturi cateodata dar nu in timpul efortului.

| express11 a răspuns (pentru Marianutzu):

Parerea noastra nu conteaza, doar stii ca nu avem studii de specialitatedar daca doctorul a spus da, inseamna ca este ok.sanatate.

| Alexandr a răspuns:

Nu cred ca ai voie!

| dary01 a răspuns:

Nu cred ca ar mai trebui sa faci un fort foarte mare, dar ar trebui sa vorbesti cu cardiologul

| BogdanmoroeanU a răspuns:

Daca poti ai voie, e o crema numita fenistil dati acolo unde te doare