| Catalin00000000000 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine am 11 ani 1.50 inaltime sunt foarte slab am 33kg si as dori sa imi dati si mie niste sfaturi ce sa mananc pana la 37-40kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| shippuden a răspuns:

Hmmm...slanina,carne de porc, vita, sunculita, nu mai pune ulei in mancare pune untura, nu manca de la fast-food ca nu numai te ingraso dar si te imbolnavesti ca pun tot felul de rahaturi in produse nu stiu vezi si tu manca mult baga mare laughing

| Catalin00000000000 explică (pentru shippuden):

Nu am mancat chiar multe din astea dar cate putin din fiecare am 37 kg multumesc pentru sfaturi si astia cu fast food si cipsuri cred cu trebuie sa mearga la psiholog

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere sfatul medicului de familie, nutriționist.
Mergi pe o alimentație diversificată și practică și un sport de masă.
Ești în creștere!
Pa, pa.

| RaR a răspuns:

Mananca Fast food des si ai sa vezi ca o sa te ingrasi, e cea mai simpla metoda.

| e7d7n7 a răspuns (pentru RaR):

Şi dacă omul vrea să se îngraşe sănătos, nu să pună grăsime căcălău? Pentru ce? Ca după aia dupa ce se îngraşă să vină cu întrebarea : _ Am prea multă grăsime, daţi-mi ceva să slăbesc_ şi tot aici o să ajungă.

| єχcєєℓ a răspuns:

Dacă chiar vrei să te îngrași poți începe simplu prin a mânca mai multe porții la o masă.

| Aphrodytha a răspuns:

Doamne ce sfaturi dati ma. de ma doare capu', voi cititi ca persoana in caz este un copil de 11 ani? Cresti, asta fa. Ca daca cauti sa te ingrasi acum, o sa ajungi la 16 ani cu probleme de greutate. Ar trebui interzis internetu' persoanelor sub 16 ani cel putin...

| fear1234567 a răspuns:

Mananca produse fast-food...o vedeta trebuie sa se ingrase pentru un film si a mancat c-am o luna numai produse tip fast-food...

| SinCaraMistico a răspuns:

Fii atent si eu am avut aceeasi problema dar acum mi-am revenit ceea ce trebuie sa mananci sunt:
-Cipsuri
-Cartofi prajiti
-Pizza
-Si Hamburgheri
Dar ai grija sa nu mananci numai din astea si pastreaza maxim 5 ore intre mese si ultima masa a ta ar fi de o salata foarte scurta fara ulei si fara sare si un morcov pe mine m-a ajutat foarte mult aveam 7 ani aveam 15 kg acum am 9 ani si am 33 de kg