| dfwq23 a întrebat:

ma simt cam rau, mi-e frig foarte tare in casa + ca sunt 20 de grade +.
Ma duc la WC non-stop ( 6 ori pe zi ) si nu cred ca e diaree pentru ca nu e apa rahatul.
Simt durere de stomac, n-am deloc pofte de mancare, dupa 5 minute imi trece durerea de burta daca stau intins pe pat pe spate, daca stau pe burta incep durerile de stomac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Consulta ti medicul de familie!
Temperatura din mediu iti influențează temperatura corporală. Pe tine te intereseaza mai puțin T camerei, importanța e T corporală! Pentru a te încălzi, poti face tu mai multa miscare, sport. Deși ai vrea sa stai nemiscat cu patura pe tine, putina mișcare iti va da căldura de care ai nevoie.

| alina2k18 a răspuns:

Cum zise colega, la spital cat mai curand, nu mai sta asa ca dai in altele, oricum, nu esti singuru de pateste asta vara, o sa te convingi cand ajungi la spital.

| nelyjoly a răspuns:

De urgenta la spitalul de boli infectioase.

| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Mergi la urgente. Deja la 6 scaune apare deshidratarea și nu e ok. Cat despre restul, probabil e o infecție toxi-alimentara