| Alphacrow21 a întrebat:

Acum doua zile am iesit afara cam dupa-amiaza... Dupa ce am intrat in casa m-a luat direct durerea de cap si ameteala! Am baut un pahar cu apa si m-am culcat! In camera sunt cam 25-30°C imi era asa frig ca mi-am luat o plapuma si mi-o puneam ca sa nu imi fie frig,dupa cateva ore de somn m-am trezit cu o durere mare de stomac si febră pentru cateva ore orice mananc acum am o durere intensa de stomac.Daca plec din pat imi vine o stare de ameteala pe cateva minute si inceteaza.Mirosul de mancare nu il pot suporta imi vine o stare de vomă. Seara imi vin durerile de stomac, starea de voma.Ce naiba sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana19928 a răspuns:

Am patit si eu exact la fel, vreau sa iti spun ca hidratarea este fooaarte necesara acum, febra scade de la sine incet incet, dar ia un ibuprofen sau un paracetamol ca sa o ajutisa scada, asta daca nu ti-a trecut deja. Despre starea de rau. si eu m-am simtit rau constant tot cu stari de voma la mancare si nu mancam, am slabit vreo 4 kg, dar nu am facut nimic in privinta starilor de rau, imi facusem doar o limonada sa ma ajute cu greata, incearca si tu. Daca mai ai vreo intrebare sunt aici, multa sanatate!