| Anonim478902 a întrebat:

Marti am mers la dentist pentru ca mi-a cazut plomba si voiam sa o pun. Dentisul a spus ca nu e doar atat si trebuie facut tratament mai lung. A spus sa fac radiografie si sa vin pe 23 februarie. M-a durut pana ieri, ieri a incetat durerea de masea dar a urcat la tampla si ochi. Oare pot muri din cauza asta? Seriozitate va rog, e un subiect delicat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu mori, faci eventual complicatii, dar nu ai sa lasi sa se apropie moartea, ca vei merge la medic sa te rezolve. In ziua de azi nu se mai moare de la dinti, cum se facea in trecut cand nu erau stomatologi.

| Deliiiia a răspuns:

Buna, nu o sa mori, stai linistit.
E normal ca durerea sa difuzeze pe toata portiunea aceea a fetei. Probabil ti-a scos nervul la prima plomba si acum ca a cazut s-a infectat zona aceea. Trebuie doar sa curete si sa puna plombita.

| Marian1001 a răspuns:

Nu nu poti muri, este ceva normal, este grav numai atunci cand ai infectie

| Rares-Raul_Dit_1990 a răspuns:

Cum sa mori, ma?! Tu gandesti macar inainte? Nici daca faci infectie, ceea ce, din cate se pare, nu ti-a afirmat dentistul ca ai, nu mori, decat daca se agraveaza si se extinde mai mult in corpul tau...