| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut alataieri a II-a gaura in ureche si ieri mi-am scos cercelul si mi-am pus crema de galbenele (chiar pe gaura, si in fata si in spate) si azi am vazut o chestie (un fel de lichid) galbena iesita din gaura si ma gandeam daca s-a infectat cumva? Chestia aia galbena poate fi puroi sau este doar crema de galbenele? Ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Inainte de a efectua o operatiune similara de rerturbare a tesuturilor pielii, in primul rand trebuie sa-ti dezinfectezi locul, pentru a nupermite patrunderea bacteriilor. Acel lichid galben este puroiu, si el este format din celulele albe ale sangelui, leutocitele, ce au turit in urma luptei contra infeciei.Respecta normele igienice data viitoare )) Bafta!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si eu cand am avut cercei in ureche am avut aceias problema, nu umbla cu mana murdara la el, si nu il scoate de acolo happy O sa curga acel lichid ceva timp apoi o sa se opreasca. Repet, vorbesc din experienta, si eu am avut 2 gauri in urechi(inca le am, partial astupate, am si piercing in limba, ma pricep la piercinguri.) Stai linistita, nu-i mare chestie in ureche.

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Da, multumesc de sfat, dar am facut tratament cu Betadine si la fiecare aplicare ma dezinfectam cu spirt, iar acum mi-a trecut. O sa-mi pun ceva creme pentru cicatrizare si totul o sa fie ok. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate*