| Gabriel2424 a întrebat:

Salut TPU, mi-am facut o radiografie dentara si am o masea care mai are doar rădacina intreaga, oare se poate salva si daca da, cât m-ar costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, posibil pivot plus coronita ceramica.
Cam 300euro, depinde de medic si oras.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba la mai multi stomatologi, preturile diferă.
Il alegi pe cel care-ti convine.

| Frank51 a răspuns:

Nu se poate salva, doar un medic nebun îți reconstruiește cu plombă așa ceva, pentru că în mod normal trebuie să-ți pui coroană. Te poate costa și 2000 de lei.

| SkateFunk a răspuns:

Nu se poate pentru ca:
1. nu iar pasa nimanui de maseaua ta
2. nu ti-ai permite
3. de ce sa iti faci un bine, dumnezeu a zis sa ne gandim la altii nu la noi insine tongue

| Sophieka a răspuns (pentru SkateFunk):

Esti bolnav/a... Paraseste site-ul acesta.

| Dolila a răspuns:

Întreabă la o clinică dentară.
Ca să mai poți mesteca în ea este puțin probabil dacă asta îți dorești.

| Dolila a răspuns (pentru Dolila):

Dacă nu te doare, mai poți salva rădăcina. Mai mult nu știu.