| rem1x70 a întrebat:

Mi-am pus cercel în urechea stângă acum 3 zile şi gaura mi-am făcut-o acasă singur cu un ac de la o seringă nedesfăcută, iar apoi am dezinfectat cu spirt ca să fiu sigur. Acum după 3 zile, mi-a apărut o coajă nu foarte groasă în jurul cercelului... nu mă doare dar tot am impresia că se strânge. Este normal să se întâmple aşa ceva? Cum ar trebui să îmi mențin gaura la fel de largă?
Aştept răspunsur cât mai serioase.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| On_Andrei_1999 a răspuns:

Cred că cei care fac gauri cu aparatele alea speciale le dau cu o anumită soluție.