| Valericaaaa a întrebat:

Buna TPU big grin Am vrut sa imi fac o gaura in urechea stanga tongue mi-a reusit. dar dupa aia a curs mult prea mult sange, am citit ca e normal sa iti curga un pic de sange.si acum nu se mai opreste si ma doare urechea. m-am dat cu spirt si toatea alea.este ceva normal? Nu o sa mi se intample nimic rau? Astept raspunsuri funditabatting eyelashes :X

Răspuns Câştigător
| TeoBizz a răspuns:

Si eu mi-am facut recent 2 gauri, dar nu mi-a curs sangethinking Te sfatuiesc sa te dai cu antibiotic si daca iti apar cojite sa le iei. Mi-am facut gaurile acum 4 saptamani si inca ma doare tare, decilaughing faza cu durerea nu e o problema. Cu sangele nu stiu.sad
Sper ca te-am ajutatkiss.

| Valericaaaa explică (pentru TeoBizz):

Mersi pentru sfatbig grin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune un pansament steril cu rivanol până mâine și vezi după cum se comportă.
Nu pățești nimic dacă tratezi locul afectat.
Pa, pa.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu o sa ti se intample nimic, probabil esti mai sensibila. Este normal sa te doara urechea vreo saptamana dupa aceea, fiindca incepe sa se vindece. Ai mare grija de locul acela, mai dezinfecteaza cu spirt si aplica o crema care sa grabeasca vindecarea, gen Tetraciclina. Daca nu se vindeca complet in 2 saptamani, atunci se poate sa fie ceva in neregula, insa nu cred ca e cazul happy.