| anonim_4396 a întrebat:

mi-au rămas 2 așchii foarte micuțe de acum o lună și ceva pe talpa piciorului drept și s-a regenerat o piele peste ele, și când merg mă cam doare, cum pot sa le scot am încercat cu acul am găurit pielea care era puțin uscată dar așchiile sunt foarte mici și nu pot să le îndepărtez cu acul, am văzut pe internet sa pun o ceapă cu un pansament timp de o oră, oare să încerc? mai cunoașteți voi și alte metode de a scoate așchiile din înăuntrul la pielea de la talpă, va rog sa-mi spuneți

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VantulDinUmbra a răspuns:

*văd ca sunt vreo 4 micuțe, nu 2