| DutzuRazor a întrebat:

Mi s-au crapat buzele ce ar trebui sa fac?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta indică deshidratare și posibil să fi stat în vânt.
Aplică local vitamina A (vezi la farmacie, 3-4 lei/flacon), și bea multe lichide.
Ai grijă de tine, sănătate!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ulei de masline cel mai indicat sfat natural.ori strugurel/balsam de buze.
dar cu uleide masline, se rezolva, asa fac mereu.
O zi bunahappy

| mona a răspuns:

Foloseste un balsam de buze

| Prezidentul a răspuns:

Iti lipseste o vitamina... D sau C (acestea sunt vitaminele pe care le are strugurelul)... Incerca sa mananci mai multe fructe si sa bei mai multa apa!

| stlucian a răspuns:

Daca nu ai ir(strugurel) niste unt/smantana si evita sa-ti mai fie umezite pe vant si nu numai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste strugurina si/sau crema hidratanta.
Evita sa stai afara cand sufla vantul si umezirea buzelor!
happy

| Madayna a răspuns:

Da-te cu balsam de buze NIVEA de mai multe ori pe zi.

| iCappy a răspuns:

Cumpara strugurel, sau gel de buze din aproape orice magazin, costa foarte putin. maxim 3 lei

| Scorpiel a răspuns:

Foloseste Strugurel sau Gel de buze.

| Damaaaaaaaaaarys a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.M-am dat cu crema si mi-a trecut happy

| oninfo a răspuns:

Mergi la farmacie si i-ati de acolo un strugurel bun happy