| DragoselAjutorul a întrebat:

Mi s-au umflat maseaua până sub ochi și nu știu ce să fac... Sfaturi please? Fără să merg la dentist că nu îmi poate lucra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| kr.mdy a răspuns:

Oxacilina 500 sau augumentin 500 la 6 ore

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai o infectie cat toata fata si totusi tu nu vrei sa mergi la dentist?
hmm

| doctorandus a răspuns:

Ai de ales intre mers la spital si cumparat cosciug.

| Staif a răspuns:

Ba chiar la dentist sa mergi. Nu iti "lucreaza" in modul clasic dar iti elimina puroiul care a facut sa te umfli. Vrei sa ramai orb? Sau... mai rau. Mergi in aceasta dimineata la urgente. Exista urgente stomatologice.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Ai nevoie urgent de antibiotic. Mergi la farmacie!

| AlexAlx2626 a răspuns:

Augumentin de 1000winking Si incearca sa nu iesi afara. sa nu tragi curent la ea. in maxim 3-4 zile trece happy Sper ca te-am ajutat! happy