| Masinescu a întrebat:

Salut TPU! Mie îmi place fotbalul. Am început sa fac exerciții acasă pentru forta în picioare, viteza, etc. Dar îmi trec gânduri: dacă o sa am multa forta în picioare și o sa fiu nervos și fără sa ma controlez voi lovi pe cineva drag sau un prieten? Țin sa precizez ca de compulsii aproape scap. Va rog, cum sa scap de aceasta frica? ( ACASĂ. FĂRĂ NICI UN TERAPEUT!)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Pentru stările de agitație există psiholog, iar pentru antrenament există școli de fotbal ⚽ unde veți învăța să jucați profesionist, dar mai ales să vă controlați furia, agitația. Dacă nu ești calm, niciodată nu vei putea fi un sportiv bun, de top.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Daca atat te duce capu'...

| ianis1232222 a răspuns:

Pai daca ai probleme mintale s-ar putea intampla ceva de genu am un coleg in clasa care cand se enerveaza ar putea da si in doamna profesoara hmm dar de ce sa te enervezi? insa sa zicem ca te enervezi pe cineva anume ca ti-a facut ceva respira stai calm si vorbeste cu el