| Masinescu a întrebat:

Ce este terapia Erp și cum o pot face acasă? Nu am nici un terapeut.
Țin sa precizez ca am cam scăpat de gânduri (gandurile era violente, urate, etc) prin rugăciune, dar am rămas cu compulsiile (de obicei am compulsii seara, ca ma gândesc dacă nu le fac, toată noaptea o sa am stări de frica, panica, etc)
Cum fac? Am 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DanielVălean a răspuns:

Bună!
O grămadă de informații utile le găsești la următorul link: https://rezolvamtoc.wordpress.com/terapia-e-r-p/

Sper să-ți fie cu folos!